субота, 20.09.2014, 21:05 -> 12:15
Извор: Трећи програм
Са београдских сцена
Пијанисткиња Милицa Миљанић и Симфонијски оркестар Радио-телевизије Србије под управом Станка Јовановића изводе Увертиру из опере "Фигарова женидба" и Концерт за клавир и оркестар број 19 у Еф-дуру, Кехлова ознака 459 Волфганга Амадеуса Моцарта, као и Симфонију у Це-дуру Жоржа Бизеа. Снимак је начињен на концерту одржаном 11. маја 2012. године у Дворани Коларчеве задужбине.
Милица Миљанић, учила је клавир у Музичкој школи Коста Манојловић у Земуну у класи Злате Малеш, а студирала је на Факултету музичке уметности у Београду код Александра Шандорова и Марије Ђукић, где је и магистрирала у класи Јокут Михајловић. Током школовања, поред успеха на републичким такмичењима у Београду и Нишу, освајала је и награде на међународним такмичењима - на конкурсу Николај Рубинштајн у Паризу и такмичењу Друштва Фредерик Шопен у Риму. У више наврата, ова уметница усавршавала се код угледних пијаниста - Жака Рувијеа, Игора Ласка, Александра Маџара и других. Поред педагошког рада, Милица Миљанић делује као солиста и камерни музичар, а наступала је на свим значајним музичким сценама престонице.
Уредник емисије: Стефан Цветковић
Коментари