Са београдских сцена

Пијанисткиња Милицa Миљанић и Симфонијски оркестар Радио-телевизије Србије под управом Станка Јовановића изводе Увертиру из опере "Фигарова женидба" и Концерт за клавир и оркестар број 19 у Еф-дуру, Кехлова ознака 459 Волфганга Амадеуса Моцарта, као и Симфонију у Це-дуру Жоржа Бизеа. Снимак је начињен на концерту одржаном 11. маја 2012. године у Дворани Коларчеве задужбине.

Милица Миљанић, учила је клавир у Музичкој школи Коста Манојловић у Земуну у класи Злате Малеш, а студирала је на Факултету музичке уметности у Београду код Александра Шандорова и Марије Ђукић, где је и магистрирала у класи Јокут Михајловић. Током школовања, поред успеха на републичким такмичењима у Београду и Нишу, освајала је и награде на међународним такмичењима - на конкурсу Николај Рубинштајн у Паризу и такмичењу Друштва Фредерик Шопен у Риму. У више наврата, ова уметница усавршавала се код угледних пијаниста - Жака Рувијеа, Игора Ласка, Александра Маџара и других. Поред педагошког рада, Милица Миљанић делује као солиста и камерни музичар, а наступала је на свим значајним музичким сценама престонице.

Уредник емисије: Стефан Цветковић

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом