Трећи програм и канал РТС Дигитал
Лоренс Инглиш – концерт у Студију 6
Концертни серијал у Студију 6 Радио Београда настављамо у среду 20. августа од 21 сат, наступом аустралијског композитора, мултимедијалног уметника и електроничара Лоренса Инглиша. Гостовање овог уметника у Студију 6 Радио Београда, заједнички су организовали Трећи програм, канал РТС Дигитал и ЧИНЧ иницијатива за савремену музику, уз подршку Министарства културе Републике Србије.
После наступа на последњем Dispatch фестивалу, Лоренс Инглиш поново је у Београду. Представиће европску премијеру свог најновијег пројекта "Wilderness of Mirrors", као и материјал са албума "Peregerin".
Поред Лоренса Инглиша, у овој вечери експерименталне, импровизоване електронике наступиће и Андрија Павловић, клавир и Аљоша Андрејевић, удараљке.
Лорен Инглиш је пре свега заинтересован за звучну компоненту природних појава, за дисторзију и сталну промену самог звучног извора, коришћењем конкретних, теренских снимака, те звукова инструмената који пролазе кроз аналогне и дигиталне филтере. На тај начин овај уметник додаје "још један слој звучне измаглице" на првобитни материјал, стварајући заобљене, флуктуирајуће и аудитивно стимулативне звучне скулптуре. Инглиш објављује за дискографске куће попут Touch music, 12К и Baskaru, док је сам води лејбл ROOM 40.
Часопис "The Wire" је истакао да је Инглишева ''употреба простора и тишине изузетна'', док многи други стручни осврти указују да је он један од најбољих представника модерне конкретне музике данас.
Овај пренос ће реализовати уреднице Трећег програма Радио Београда Ксенија Стевановић и Ивана Неимаревић, уредница на каналу РТС Дигитал Невена Поповић, редитељ телевизијског преноса Иван Миловановић и дизајнер звука у Студију 6 Радио Београда, Зоран Марић.
Коментари