Сублимне фреквенције
У вечерашњој емисији подсетићемо се концерта предводника домаће американе, групе „Stray Dogg", који је одржан 19. фебруара у Студију 6 Радио Београда, у оквиру концертног серијала који реализују Трећи програм и Канал РТС Дигитал.
Stray Dogg је, 2011. године, основао Душан Страјнић, коме су се придружиле две данас свршене студенткиње Факултета музичке уметности, Ана Јанковић (виолина и пратећи вокали) и Јелена Дамјановић (клавир), а потом и Марко Игњатовић (гитара). У оваквом саставу је снимљен први студијски албум Almost из 2011. године, а за потребе наступа и снимања другог студијског албума Fire's Never Wrong бенду су се придружили Владимир Милићевић (бас гитара) и Реља Илић (бубњеви). На поменутном, другом албуму бенд је сарађивао са америчким кантаутором Девендром Банхартом на песми Тиме, која је уједно и последњи сингл за који је урађен и видео спот. Тренутно овај београдски бенд ужива велику популарност и неподељене позитивне оцене критичке јавности. У организацији групе Душана Страјнића - Дуката и групе Stray Dogg, јуче је у београдском Дому Омладине одржан американа фестивал на којем су наступили и други домаћи и регионални бендови који негују звук инди рока и кантауторског фолка. Овај фестивал ће гостовати и по другим градовима Србије и региона.
Stray Dogg негује носталгични инди звук, танкоћутне, меланхоличне песме на енглеском, које износи Душан Страјнић својим несвакидашњим вокалом и изузетним осећањем за фразирање и лиризам, у искричавој и надасве музикалној размени са осталим члановима бенда.
Уредница Ксенија Стевановић
Коментари