У сусрет 19. фестивалу нове музике Ринг Ринг
У две емисије представићемо неке од уметника који ће наступити на предстојећем 19. Међународном фестивалу нове музике - Ринг Ринг. Овогодишњи главни програм биће одржан од 22. до 26. маја у Културном центру Rex, а завршни концерт, 28. маја, у Студију 6 Радио Београда.
Бићемо у прилици да чујемо тринаест концерата домаћих и страних бендова, аутора и извођача нове музике, а прве вечери наступа амерички џез трио ДКВ (саксофониста Кен Вандермарк са бубњарем Хамидом Дрејком и контрабасистом Кентом Кеслером) и бенд БУРАН из Србије.
Друге вечери, 23. маја, наступају амерички авангардни аутор Вилијем Басински, група Мир из Швајцарске, и аустријски алтернативни бенд Broken. Heart. Collector из Базела.
Трећег дана Фестивала нове музике Ринг Ринг, 24. маја, у Културном центру Rex, организатори најављују три концерта. Први наступа норвешки композитор и гитариста Ким Мир. Следи наступ српско-британско-мађарски трио Милана Зарић, Ричард Берет и Жолт Шореш, а последњи концерт ове вечери приредиће трио Џоа Сакса.
Четврте вечери фестивала, у недељу, 25. маја, у Културном центру Реx наступа легендарни мађарски џез-панк-експериментални бенд Тудошок. Након њих, чућемо алтернативни састав из Словеније: Žoambo Žoet Workestrao. Овај бенд у својим песмама обрађује панк, фолк, полке, валцере, па чак и каноне.
Последње вечери Ринг Ринг фестивала, 28. маја, у Студију 6 Радио Београда, уз директан пренос на таласима Трећег Програма Радио Београда, моћи ћете да чујете наступ истарско-италијанског састава East Rodeo septet. Бенд је настао 2002. године у Падови, а препознатљиви су по импровизацијама, снажним ритмовима које комбинују са електронским, али и авангардним звуком и вокалима који су на граници између певања и театра.
Уредник: Марија Шекуларац
Коментари