Из опуса Растислава Камбасковића

Овог уторка У емисији ИЗ ОПУСА слушаћете "Балкански реквијем" Растислава Камбасковића у извођењу Дечјег и Мешовитог хора и Симфонијског оркестра Радио-телевизије Србије под управом Бојана Суђића и солиста, мецосопрана Виолете Полексић и баритона Жељка Лучића.

Овај композитор, рођен у Прокупљу 1939. године, завршио је теорију музике, а потом и студије композиције у класи Василија Мокрањца на Факултету музичке уметности у Београду. Након специјализација у студију Западнонемачког радија у Келну 1968. године и РАИ-ја у Риму 1973, наредне године на Факултету музичке уметности у Београду стиче и звање магистра у класи Предрага Милошевића. Шездесетих и седамдесетих година прошлог века, Камбасковић је радио у Радио Београду, најпре као уредник за студијска снимања камерне и вокално-симфонијске музике, а потом и као руководилац Симфонијског оркестра Радио-телевизије Београд. Крајем осамдесетих година, Камбасковић постаје предавач на Катедри за теоријске предмете Факултета музичке уметности у Београду, где остаје до одласка у пензију.

Дела овог аутора су више пута освајала признања Удружења композитора Србије, а 1974. године добио је и награду Београдских музичких свечаности за композицију Offrande.

Уредница емисије: Ивана Неимаревић

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом