БЕМУС 2013 - Концерт ансамбла Метаморфозис (1)
Чућете репродукцију концерта који је камерни ансамбл "Метаморфозис" одржао 16. октобра ове године у дворани Коларчеве задужбине. На првом делу концерта уметници су представили дела Луиђија Бокеринија (Ноћна музика на улицама Мадрида), Хенрија Персла (Свита из Старог нежење) и Лере Ауербах ( Сан о Стабат матер по Перголезију).
Камерни ансамбл Метаморфозис је основан 2005. године на иницијативу виолисте и уметничког директора Саше Мирковића. Од самих почетака посвећен је извођењу граничних жанрова уметничке музике, односно делима која дотичу елементе популарних стилова. Такође, чланови ансамбла Метаморфозис посвећени су извођењу добро познатих композиција западноевропске музичке традиције у "новом руху", то јест у другачијим, новим аранжманима и концертним ситуацијама. Ансамбл Метаморфозис, који има променљив број чланова - од квартета до гудачког оркестра, посебно је посвећен премијерном извођењу дела српских аутора, како оних најмлађе генерације, тако и већ етаблираних композитора. Током свог релативног кратког постојања, извели су импозантан број композиција посвећених управо ансамблу и његовом оснивачу Саши Мирковићу.
Коментари