Репродукција концерта са отварања Бемуса
БЕМУС 2013 – Верди: Реквијем
Репродукујемо концерт којим је отвoрeн овогодишњи Бемус, 12. октобра 2013. у Великој дворани Сава Центра.
Реквијем Ђузепа Вердија извели су Симфонијски оркестар Радио-телевизије Србије и здружени хорови: хор Радио-телевизије Србије, Академски хор Обилић и Академски женски хор Колегијум музикум – под управом Бојана Суђића. У улози солиста представили су се Ајле Асоњи, сопран, Наташа Јовић-Тривић, мецосопран, Марсел Рејанс, тенор и Луциано Батинић, бас. Овим концертом, уједно је обележена и двестота годишњица рођења великог композитора.
Вердијев Реквијем, једно од његових ремек-дела, настао је 1873. године и посвећен је песнику и италијанском националном хероју Александру Манцонију. Дело је премијерно изведено у Милану 22. маја 1894. године. У нашој средини ово Вердијево остварење први пут је извео управо хор Обилић, уз пратњу Београдске филхармоније, 1963. године, поводом 150-годишњице од Вердијевог рођења.
Аутор емисије: Стефан Цветковић
Коментари