Камерни оркестри
Камерни оркестaр Сент Пол
У две вечерашње емисије (у 20:02 и 20:55) слушаћете снимак концерта Камерног оркестра „Сент Пол” који су уметници овог ансамбла одржали 25. септембра 2011. године у дворани Тед Ман Универзитета Минесота, у Минеаполису. Том приликом, под управом Скота Јоа извели су дела Ерла Кима и Франца Шуберта.
У првој емисији слушаћете Шубертов Гудачки квартет број 14 у де молу, под називом Смрт и девојка, у аранжману Густава Малера, а у другој композицију под називом Корнет за наратора и оркестар Ерла Кима, у тумачењу Волиса Шона и овог реномираног ансамбла.
Ауторка емисије: Марија Шекуларац
Коментари