Камерни оркестри

Камерни оркестaр Сент Пол

У две вечерашње емисије (у 20:02 и 20:55) слушаћете снимак концерта Камерног оркестра „Сент Пол” који су уметници овог ансамбла одржали 25. септембра 2011. године у дворани Тед Ман Универзитета Минесота, у Минеаполису. Том приликом, под управом Скота Јоа извели су дела Ерла Кима и Франца Шуберта.

У првој емисији слушаћете Шубертов Гудачки квартет број 14 у де молу, под називом Смрт и девојка, у аранжману Густава Малера, а у другој композицију под називом Корнет за наратора и оркестар Ерла Кима, у тумачењу Волиса Шона и овог реномираног ансамбла.

Ауторка емисије: Марија Шекуларац

 

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом