Читај ми!

Шта знамо о висибабама?

Пролеће нам је на прагу, а у пролећном расположењу у данашњој епизоди сазнаћемо много тога о висибабама.

Наш саговорник је др Филип Јовановић, научни сарадник Института за шумарство у Београду који је 2019. године докторирао проучавајући управо ову интересантну групу биљака.
Откривамо колико врста висибаба постоји у свету, а колико их расте у Србији? Како их разликовати? Да ли су отровне и да ли могу бити лековите? Сазнаћемо које висибабе се гаје као украсне врсте, који су то све фактори угрожавања висибаба и на који начин ће климатске промене утицати на њихово распрострањење.

Настављамо и серијал разговора о пројектима младих истраживача. Пројекат под називом "Опасуљи се" (www.opasuljise.rs) представиће Леа Влајнић, асистенткиња Биолошког факултета у Београду.
У редовној рубрици о новостима из света медицине проф. др Момчило Б. Ђорђевић говориће о микробиому и вези заједнице микроорганизама у систему за варење и нашег расположења.
Питања, коментаре и сугестије можете послати на е маил адресу hocudaznam@rts.rs .

Аутор и водитељ: Томица Мишљеновић

Хоћу да знам Хоћу да знам

Autor:
Томица Мишљеновић

Eмисијa „Хоћу да знам“, посвећенa je популарној науци, која ће сваког четвртка од 9 до 10 сати, почев од 1. октобра 2020. доносити преглед вести и занимљивости из света науке, разговоре са истраживачима и одговоре на питања слушалаца. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње