Трагом Светског дана радија

Да ли радио и у ери промењеног медијског екосистема и доминације интернета остаје наш најинтимнији пријатељ? Какве промене условљава његов "подстанарски" боравак на другим платформама? Зашто на глобалном нивоу расте поверење у радио, а опада у друге традиционалне медије?

„Сви се осећају као код куће у земљи гласа", писао је један од најзначајнијих теоретичара медија Валтер Бенјамин. Ништа мање утицајни представник тзв. франкфуртске школе Теодор Адорно магију овог медија славио је речима: „Радио нам говори, иако никога не слушамо". На ове речи и на слободу коју радио пружа нас је 13. фебруара, на Светски дан радија подсетила Одри Азуле, генерална директорка Организације Уједињених нација за образовање, науку и културу (UNESCO).

Гости у београдском студију су шеф Катедре за продукцију у позоришту, радију и култури Факултета драмских уметности у Београду, редовни професор др Никола Маричић и председница Удружења РАБ Србија Маја Раковиц, док ће у студију нашег дописништва у Нишу бити др Анка Михајлов Прокоповић, доцент на Департману за комуникологију и новинарство Филозофског факултета у Нишу.

У рубрици "Кутија за памћење" на Сретење, Дан државности и уставности, сетићемо се академика Јована Ђорђевића, професора Правног факултета и писца неколико послератних устава. У емисији "Гост Другог програма" Милоша Јевтића академик Ђорђевић је говорио 1976. године.

Емисију уређује и води Ранко Стојиловић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње