Чекајући ветар

Еколошки магазин

Мини хидроелектране граде се у читавом свету, разлика је у томе да ли се поштују државни или "буразерски" закони. Шта у заштити река могу да ураде грађани, а шта позивање на закон - чућете консултанта Мирка Поповића и адвоката Сретена Ђорђевића.
Гурање река у цеви, до последњег осушеног камена са дна, популаран je начин изградње мини хидроелектрана на Балкану. Грађани и медији их гадљиво називају деривационим, али Ратко Бајчетић, потпредседник Зелене странке и стручњак за управљање водним ресурсима, каже да су то, ипак, попречне мини хидроекектране. Деривационе и не би биле толико лоше - оне реку секу на два дела, па бар нешто воде остане.

Удружење за бригу о животињама Тимочке крајине Бета бави се решавањем проблема везаним за власничке и напуштене животиње. Звучи сређено и моћно, али у пракси ови, углавном, млади људи, од свега што им је потребно, често имају само ентузијазам. Немају азил, недостаје новца за исхрану животиња, за стерилизације, а грађани им испред врата остављају куце и маце, па нека виде шта ће са њима. Ипак, ситуација је мало боља у односу на пре осам година, када су почели. Гост емисије је Милош Ђуричић.

Форум цивилног друштва Западног Балкана и канцеларије Фондације Хајнрих Бел у Сарајеву и Београду издали су документ који се тиче зелених тема, као реакцију на то што се на управо завршеном самиту у Лондону није говорило о заштити животне средине и енергетској транзицији, а то су теме које највише утичу на егзистенцију људи са ових простора. О томе говори Ведад Суљић.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње