Агора

О животу и делу академика Михаила Ђурића

Професор Михаило Ђурић је на Правном факултету у Београду предавао Историју политичких теорија, Општу социологију и Методологију друштвених наука.

Био је директор интернационалних семинара о Ничеовој филозофији у Међууниверзитетском центру у Дубровнику, гостујући професор филозофије на универзитетима у Бечу, Западном Берлину и Аугсбургу, члан САНУ-а, члан Савета редакције часописа "Праксис", Управног одбора Корчуланске летње школе, Управног одбора Српске књижевне задруге...

Са Београдског универзитета професор Ђурић је удаљен, судски гоњен и осуђен на робију због излагања на састанку Секције удружења универзитетских наставника на Правном факултету у Београду 18, 19. и 22. марта 1971. у оквиру јавне расправе о уставним амандманима, којој су присуствовали и представници Уставне комисије, Врховног и Уставног суда СР Србије, представници студената и Савеза комуниста... Професор Ђурић је у тој расправи упозорио да је СФР Југославија већ практично разбијена амандманима од 1971. године и да српски народ не може на то да буде равнодушан.
Под насловом "Смишљене смутње", излагање је, као и цела дискусија, објављено у часопису "Анали" Правног факултета у Београду.

О животу и делу  академика Михаила Ђурића, а поводом пет година од његове смрти, говоре: проф. др Јовица Тркуља са Правног факултета, проф. др Часлав Копривица са Факултета политичких наука и  Маринко  Лолић, научни сарадник Института друштвених наука.

Емисију уређује и води Снежана Бићанин.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње