субота, 30. апр 2016, 10:00
Агорa
О улози религије на друштвени развој, савременој породици и позицији младих, говоре: социолог др Владан Станковић, етнолог Иван Игњатовић, социолог религије и породични терапеут проф. др Зорица Кубуровић и стручњак за маркетинг Војислав Жанетић
Већина грађана Србије (61%), као и већина грађана света (59%), сматра да религија има позитивну улогу у њиховој земљи. С друге стране, сваки пети грађанин Србије (20%) сматра да религија нема никакву улогу у Србији, што је такође значајно више од глобалног просека (14%) - наводи др Владан Станковић у студији "Правослано друштво" - основи социлогије религије и социлогије развоја.
Који су то друштвени проблеми који спадају у домен црквене надлежности и њених уставних оквира и ограничења? Колико су верске заједнице у стању да се позабаве тим проблемима и какав капацитет оне имају у њиховом евентуалном решавању? Колико су одговори цркве релевантни и актуелни када је реч о савременим друштвеним проблемима и питањима? На ова питања одговоре тражимо од др Владана Станковића, научног сарадника Института за политичке студије и етнолога Ивана Игњатовића.
У наставку емисије о породици и породичним односима у транзицији и положају младих, говоре социлог религије и породични тарапеут проф. др Зорица Кубуровић и маркетиншки стручњак и колумниста Војислав Жанетић.
Емисију уређује и води Снежана Бићанин.
Коментари