Чекајући ветар

Еколошки магазин

Конференција о клими, која у понедељак почиње у Паризу, према мишљењу стручњака једна је од последњих прилика да се државе договоре о спасавању Планете, коју су сами упропастили. Циљ је да се обавежу да ће са своје стране урадити све да температура до краја века не порасте више од два степена. Прогнозе кажу: чак и та два степена створиће 280 милиона климатских избеглица, због чега богатије земље већ купују поседе, углавном у Аустралији, где ће да преселе своје становништво.

Чућете Кристин Моро, амбасадорку Француске у Србији и проф. др Владимира Ђурђевића, доцента на Физичком факултету у Београду.

На овогодишњем Фестивалу науке, једна од предвиђених презентација је и RoboRoach, неуронаучника Грега Гејџа. Друштва за заштиту животиња упутила су дописе и организаторима Фестивала и господину Гејџу, са молбом да се од ове презентације одустане, а уместо ње прикаже нешто едукативније и хуманије (што овај научник светског гласа има).

Наиме, идеја је да се прикаже како и у кућним условима од живе бубашвабе можете да направите робота.
Организације цивилног друштва као проблематичну виде и презентацију "На чајанци са Цицком и Мицком", где ће присутни моћи да виде огледне животиње - оне које се користе у експериментима.
Да ли је и на који начин одговорено на примедбе, како су медији пропратили саопштење друштава за заштиту животиња и каква се порука шаље, првенствено деци, оваквим презентацијама? Гошће емисије су Милица Ранковић, из Удружења "Феникс" и Катарина Самуровић, аналитичар заштите животне срединe.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње