Дигиталне иконе

Данас слушамо репризу емисије која је добила специјалну награду за професионалне и етичке медијске извештаје о дигиталном насиљу над децом, коју је доделио Уницеф, у сарадњи са Теленором.

Tема емисије je cајбер-малтретирање - коришћење интернета, мобилних телефона и ICT технологија за слање или објављивање текстова (претњи, увреда, лажи, говора мржње) или слика, са намером да повреде или осрамоте друге особе.

Истраживања показују да деца са овом врстом лошег понашања почињу већ од другог разреда основне школе. Било да је насилник девојчица или дечак, циљ је исти - да намерно шире лажи, исмевају друге, малтретирају, застрашују или прете - путем интернета, Фејсбука, Јутјуба, блогова, форума, имејл преписке итд.

О сајбербулингу, вршњачком малтретирању и насиљу, међу децом и младима - узроцима, последицама, појединачним случајевима и, понекад, фаталним исходима, између осталих, говоре: Светлана Јовановић, асистент на Факултету организационих наука у Београду, Далибор Петровић, социолог, асистент на Саобраћајном факултету Универзитета у Београду, Јована Трипуновић, Центар за проучавање информационих технологија, a снимке коментарише и Снежана Ристић, психолог београдске Основне школе "Милан Ђ. Милићевић".

Уредница и водитељка емисије је Тамара Вученовић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње