Чекајући ветар - еколошки магазин

Што се кадрова и њихове стручности тиче, Србија не мора да брине о заштити на раду. Има и страних компанија на овим просторима, а оне су познате по томе да о овом сегменту пословања и те како воде рачуна.

У домаћим фабрикама и предузећима је последњих (сада већ) деценија другачије. Шта је потребно да би се то поправило? Шта подразумева заштита на раду и да ли је новац пресудан? Имају ли наши млади стручњаци где да се запосле? Факултет заштите на раду у Нишу сваке године има више заинтересованих кандидата него што може да упише. Гошћа емисије је декан овог Факултета, проф. др Љиљана Живковић.

На Лиму разне мање или више сумњиве компаније покушавају да граде хидроцентрале, а мештани немају решено снабдевање водом за пиће. Држава се бави обећавањем дозвола бизнисменима, а не реагује на понуђена решења којима би се зауставила жеђ. Посебно је тешко у планинским селима око Бродарева, где ће сточари пре да вам понуде да оперете руке млеком него водом. Чућете Амела Курбеговића из НВО "Пријатељи Бродарева".

Требало је ове недеље др Љубомир Пфаф да говори о зачинима и њиховом правилном комбиновању. За тридесет једну годину постојања емисије Чекајући ветар, више од хиљаду пута је "поштованом аудиторијуму" давао савете у вези са правилном исхраном. Умро је у 79. години, до последњег дана поштован и тражен од медија и пацијената.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић  

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом