Чекајући ветар - еколошки магазин

Ово је доба године када највише размишљамо о имунитету - како да га ојачамо и сведемо на најмању меру могућност да будемо жртве разних вируса.

Многи често имају херпес на уснама, у народу познатији као "грозница". Излази када падне имунитет, због неке стресне ситуације, када се разболимо... Увек се нађе неко да саветује стављање пасте за зубе на болно место, наводно - тако ће брже да се осуши и прође, а ако сте довољно брзи - грозница неће ни да изађе. Треба ли пустити херпес да "одради" своје, има ли то неку сврху? Који је начин да се непријатности бола, свраба и пецкања сведу на најмању меру? Како подићи имунитет и препознати да је одбрамбена моћ организма пала? Како помоћи деци да што безболније прођу кроз овај период у коме вируси и бактерије царују? Гошћа емисије је Сунчица Петровић, специјалиста здравственог менаџмента за испитивање и политику лекова.

Захуктава се прича о ГМО јер ускоро треба да се донесе нови закон. Грађани похађају убрзани течај о генетички промењеним организмима - хватају оно што стручњаци, политичари и чланови различитих удружења говоре у медијима. Оно у чему се већина слаже је да Србији не треба ГМО храна. Део власти убеђује јавност да се то од нас тражи и да немамо капацитете да одбијемо. А оно што нико поуздано не зна - било да је водећи стручњак у области генетике и микробиологије, или неуко чељаде - које су стварне последице конзумирања хране са генетички модификованим организмима. Чућете др Александра Трбовића, проф. др Миладина Шеварлића и Милицу Војић Марковић, председницу Одбора за заштиту животне средине у Народној Скупштини.

Аутор и водитељ емисије је Александра Вукићевић

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње