Читај ми!

Шта су VAS SMS преваре и како се заштитити од увећаног телефонског рачуна?

Преваре путем SMSа, тема су која не јењава, с обзиром да се свакодневно појављују корисници мобилне телефоније који се жале на увећане рачуне иако се нису пријавили за преузимање и наплату порука. Заштита за већину грађана није увек једноставна јер захтева одређену дигиталну писменост. Деца и стари су најчешће жртве компанија које шаљу такозване VAS поруке које коштају око 250 динара, а фирме их шаљу неколико пута недељно. Које су најчешће грешке које правимо користећи Интернет? Како избећи непожељна тарифирања? Да ли се оваквим услугама крши Закон о заштити потрошача? Гости: Срђан Спасојевић, ИТ стручњак и Младе Алфировић из НОПС-а.

Србија је заинтересована за нови стендбај аранжман са ММФ-ом. Ако би дошло до постизања финансијског договора, тренутно важећи нефинансирајући Инстумент за кординацију политике био би отказан. О предностима и манама сарадње са Фондом и шта склапање новог уговора значи у тренутку светске и домаће економске кризе, разговарамо са професором Љубодрагом Савићем са Економског факултета.

Колико раст животних трошкова утиче на стандард студената? Према најновијим подацима, у домовима има места за сваког десетог студента, а станови за издавање су у односу на 2020.годину скупљи и до 40 одсто. Нове цене важе и за школарину, уџбенике и оброке у мензи. У ресорном министарству су одлучили да студентска примања прате трошкове, па ће рате кредита и стипендија од јесени бити веће. Иначе, млади у Србији сматрају да је за пристојан живот потребна плата већа од 100.000 динара, а тек десетина испитаника каже да би им било довољно 50.000 до 80.000, показао је Алтернативни извештај о њиховом положају и потребама. Наша гошћа је Милица Борјанић, чланица Савета за младе Владе Србије и програмска директорка КОМС-а.

Зашто се данас толико говори о здравој исхрани и дијетама? Да ли је реч о стварним потребама, стилу живота, или помодарству? Стручњаци упозоравају да деца и млади који су рођени у време експаније разних индустријских производа не размишљају много о њиховом саставу и утицају па их сматрају својом свакодневном потребом. Као последица се јавља константно повећање броја гојазне деце којој је често, још у најранијем узрасту угрожено здравље. О томе колико је мала граница између здраве исхране и патологије и значају превентиве, разговарамо са специјалистом за исхрану примаријусом др Бранком Константиновић.

Уредник и водитељ Дијана Иванов Кадић.

    

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње