Читај ми!

Дан сећања на жртве холокауста у Београду

Овај дан изабран је јер је 10. маја 1942. године нацистички окупатор у нашој земљи објавио да у Београду више нема Јевреја. Тог дана је своју последњу вожњу обавила душегупка, камион-убица који су нацисти користили за масовна убиства током холокауста. Спомен парк Јајинци и Музеј бањичког логора су места страдања која су обележена и позната. О оним на којима су живот изгубили многи Јевреји, Роми и Срби, а још увек нису претворена у спомен места, и о томе какав је осећај поред њих проћи са свешћу да је ту живот изгубило више од педесет чланова породице, за наш програм испричала је Габријела Николић, сликар, графичар и документариста.

Завод за хитну медицинску помоћ у Крагујевцу, у време кад су све очи упрте у лекаре и очекују њихову помоћ - је успео, и успева, да уз редовне медицинске обавезе и помоћ грађанима, организује и неколико хуманитарних акција. Првомајске и Ускршње празнике обележили су акцијом за помоћ малом Гаврилу. Директорку Завода др Гордану Ђокић смо питали - како и уз чију помоћ прикупљају средства, и како је то организовано у односу на статус здравствене организације.

Хуманост ће нас овог јутра одвести и у Сомбор где се група добрих људи из удружења „ВелоАрт" окупила око идеје израде три специјална бицикла, која у свом саставу имају инвалидска колица.

Аутор и водитељ: Игор Обрачевић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње