Контрола здравља деце у време епидемије Ковида 19

Деца би могла бити највећа колатерална штета пандемије Ковид 19, упозорава Удружење педијатара. Број превентивних и систематских прегледа опао је за 30 одсто, а слично је и када је реч о редовној вакцинацији. Доктора Снежана Рсовац, начелница педијатријске и неонаталне интензивне неге у Универзитетској дечијој клиници Тиршова рећи ће нам какве би могле бити дуготрајне последице нередовног контролисања здравља деце.

Овога петка у Јутарњем програм Ухвати дан говоримо и о томе зашто деца све касније и све теже говоре. Више од 60 одсто деце предшколског узраста има проблема у говорно-језичком развоју, показује истраживање Института за експерименталну фонетику и патологију говора. Пре 70 година, свега 8 одсто деце у тадашњој Југославији имало је проблем са говором. Шта се у међувремену променило разјасниће нам Мирјана Совиљ, директорка Института за експерименталну фонетику и патологију говора.

Дуално образовање, осим у средњим школама, биће уведено и на факултете. Које новине то доноси, истражује Биљана Шујдовић.

Од 1.јула и званично се укида роминг на подручју Западног Балкана. Саговорник из Министарства телекомуникација појасниће шта то тачно значи.

Неколико минута посветићемо и нордијском ходању, спорту који је све популарнији и у Србији.

Ваше сугестије, питања и примедбе пишите нам на uhvatidan@rts.rs  или на нашу Facebook страницу Ухвати дан.

Са вама овога јутра Николина Миљковић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње