Интервентни откуп јунади-рука спаса за произвођаче

Воћари у Србији приводе крају бербу нектарина, бресака и шљива, а предстоји берба најраспрострањенијих сорти јабука. Произвођачи очекују добар род, а стручњаци тврде да ће и цена јабука ове године бити одлична јер је подбацила производња у Пољској.

Почетак кампање прераде шећерне репе у знаку је добрих приноса и солидне дигестије, мада је производњу пратило много изазова, посебно у време сетве и током првог дела вегетације.

Због пада тражње за јунећим месом на светском и домаћем тржишту за чак 70 одсто, држава је одлучила да помогне произвођачима интервентним откупом товне јунади вредним 2 милиона евра. Обезбеђена је  откупна цена од готово 2,15 евра  по килограму. Иако је поново почео извоз за Кину и Турску, одлука о откупу донета је како би се сачувала производња јунади у Србији, која је изложена негативним последицама корона вируса, наводе у Министарству пољопривреде.  У Производној групи товљача јунади кажу да је интервенција државе од кључног значаја за опстанак товног говедарства.

Ових дана фармери спремају силажу, као и сенажу за зиму. О важности исхране стоке разговарали смо са стручњаком за ту област, професором Пољопривредног факултета у Земуну Ненадом Ђорђевићем.

У емисији Недељом за село чућете и како искључиво од пољопривреде живи десеточлана породица Трифуновић из села Кључ код Мионице.

Уредник и водитељ Даворка Тешић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње