Похвала волонтерској доброти

Национално удружење за борбу против Алцхајмерове болести, основано је у марту ове године, а пре десетак дана представљено у Медиа центру у Београду. Удружење треба да помогне пацијентима и њиховим породицама да лакше превазиђу тешкоће с којима се суочавају због овог обољења.

О здравственом и социјалном положају оболелих, првим знацима болести, дијагностици и терапији, говориће стручњаци и неформални неговатељи и указати на проблеме и могућа решења.

Представићемо и младе волонтерке Милицу, Јулију, Јању и Теодору са Звездаре које су за време ванредног стања отварале врата стотинама старијих суграђана. Доносиле су им животне намирнице и лекове, и осмехом им терале бригу и страхове.

О значају Волонтерског сервиса општине Звездара у доба короне говориће и координаторка тог сервиса Радмила Пеција Урошевић и кроз похвалу доброти указати скренути пажњу на добробити волонтирања млађе популације.

У репортерском запису Александра Миливојевића ћемо открити знаменитости и лепоте села Врмџе, недалеко од Сокобање. Запловићемо долином реке Паклеш и одшкринути врата Врмџанског града из доба Римљана.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд Један, 9:05.

Насловна страница - Волонтери са Звездаре (Фото: М.Стојадиновић)

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом