Код два бела голуба

„Београд је после 200 година једна од највећих вароши на јевропејском Истоку...“ Овим записом анонимног аутора, који је начињен половином 19. века започињемо у данашњој емисији "Код два бела голуба" причу о столетној књижевној мапи Београда. Говорићемо о томе како су неки књижевници 19. и 20. века осетили и доживели Београд, и како су видели његову будућност. А биће речи и о томе како поједини, нама савремени писци виде овај град, и у коликој се мери то њихово виђење поклапа са гледањем у будућност њихових књижевних претходника.

Посматрање стогодишње књижевне мапе Београда води нас на путовање кроз простор: видећемо како су поједини књижевници доживљавали грађевине, тргове, улице, као и људе и културу, који сви заједно чине овај град; али нас води и на путовање кроз време, при којем се укрштају и преплићу прошлост, садашњост и будућност Београда.

У емисији ћемо чути како је Београд доживљен у делима писаца као што су: Светолик Ранковић, Симо Матавуљ, Милутин Ускоковић, Бошко Токин, Слободан Селенић, Драгослав Михаиловић, Светлана Велмар Јанковић, Стојан Новаковић, Владимир Пиштало, Мирјана Ђурђевић и Љубица Арсић. А ослушнућемо и речи Иве Андрића и Милоша Црњанског посвећене Београду.

Аутор емисије: Тамара Крстић

Код два бела голуба

Autor:
Војислав Карановић

Од свог почетка, 1968. године, па до данас емисија Код два бела голуба прича приче о старом Београду, његовим житељима, појавама и догађајима, али и приче о прошлости осталих места Србије, и о свему ономе што представља живо језгро наше традиције. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње