Доживети стоту

Колико заједница брине о старима и да ли отуђеност господари над људима у годинама, почев од њихове деце, пријатеља, комшија, па до државе? Све је више старачких самачких домаћинстава. Ко и како брине о њима? О томе ћемо, овог јутра, разговарати са Чедом Недељковићем, књижевником и професором српског језика у пензији.

А да је фотографска професија добар савезник активном старењу потврдиће нам фотограф и филмофил Немања Будисављевић. Више од пола века, својим објективом, чува од заборава важне догађаје, грађевине и знамените личности Србије и бивше Југославије.

Наредне среде у београдском Дому омладине почиње 15. пролећни Афидеа фестивал здравља. О бесплатним прегледима за посетиоце и значају ове манифестације, за нашу емисију ће говорити председница Организационог одбора фестивала, др Мирјана Мићовић, педијатар у Дому здравља Стари град у Београду.

Рубрику за културу резервисали смо за роман Кристијана Банг Фоса "Смрт вози ауди", а у историјској радио-читанци ћемо се вратити у време када нас је до суза засмејавао "краљ хумора" - Миодраг Петровић Чкаља. 

Уредник и водитељ je Марина Стојадиновић.

Музички уредник je Драган Димић.

Насловна страна: Немања Будисављевић. 

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом