Доживети стоту

Колико су медији посвећени људима трећег доба? Да ли су проблеми који их прате, мање занимљиво штиво у дневним новинама, на радију и телевизији? О утицају медијског извештавања на ставове јавности о старијим особама говориће проф. др Наташа Симеуновић Бајић са Факултета за културу и медије. Подаци о том истраживању недавно су објављени и у Зборнику "Јавност, старији људи и медији".

Крајем маја требало би да почне издавање електронских здравствених рецепата. Пацијенти ће тако лакше и брже долазити до лекова.  А како ће то изгледати у пракси сазнаћемо од Мирослава Певца, саветника  министра здравља за интегрисани информациони систем.

Минуте за здравље посветићемо алергијском ринитису. О симптомима, дијагностици и лечењу овог обољења сазнаћемо више од  доц. др Љиљане Јованчевић из Клинике за ухо грло и нос  Клиничког центра Војводине и Медицинског факултета у Новом Саду.

Рубрику за културу резервисали смо за роман Миломира Петровића "Кућа од соли" који је недавно добио награду "Лаза Костић", а у историјској радио-читанци ћемо се вратити у време вође Топличког устанка, војводе Косте Војиновића Косовца.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд 1, 9:05.

Насловна - селфи (Дом за старе Бежанијска коса)

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом