Доживети стоту

Републички фонд за пензијско и инвалидско осигурање је од 1. марта расписао конкурс за бесплатан боравак пензионера у бањама Србије. У првом делу емисије говорићемо о томе ко и под којим условима може да оствари право на опоравак у лечилиштима о трошку државе.

Како живе стари на селу и колико бинемо о њима? Коме је теже у руралној средини  - мушкарцима или женама? Подаци упозоравају да је у селима  све више самачких старачких домаћинстава  у којима  преовладава  женска популација. Какав је положај старијих жена у односу на вршњакиње у граду, сазнаћемо од  Наташе Тодоровић  из Црвеног крста Србије.

Здравствену рубрику посветићемо имунитету и његовој улози у борби против вируса и бактерија. Од  инфекција  сваке године једно дете оболи четири до пет пута. Нека деца и чешће. Због чега се то догађа?

Одговор ћемо потражити  од  др Горана  Вукомановића, педијатра - кардиолога  из Дечје универзитетске клинике у Београду.

Минуте за добру књигу  резервисали смо за наслове Алана Персија  "Ниче за особе под стресом" и "Шекспир за заљубљене", а у историјској радио-читанци ћемо се вратити у време прве жене новинара,  оснивача прве школе ритмике и балета почетком 20. века и борца за права жена на универзитетско образовање у Србији  -  Марије Маге Магазиновић.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Музички уредник Драган Димић.

Радио Београд 1, 9:05

Насловна - Лечење у бањи Русанди

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом