Доживети стоту

Овог јутра представљамо садржаје и активности „Алцхајмер кафеа“ у Геронтолошком центру Београд, првој установи у Србији која је осмислила такав вид садржаја за дементне особе. Ту се окупљају станари Дома за старе „Бежанијска коса“ и њихови рођаци, лекари и терапеути. У ресторан-сали играју друштвене игре – шах, домине, „Човече, не љути се!“. Наравно, ту се и друже.

Минуте за здравље посветили смо реуматским болестима и утицају тих обољења на појаву депресивних стања код оболелих. У госте нам долазе проф. др Милан Петронијевић са ВМА и прим. др Мирјана Лапчевић из ДЗ Вождовац.

Одлазак Умберта Ека растужио је планету. Њему у славу осврнућемо се на роман „Нулти број", популарнији под именом „Елегија над гробом новинарства".

У историјској радио-читанци вратићемо се у време доктора, психијатра и књижевника Лазе Лазаревића. „Први пут" нас је „с оцем водио на Јутрење", открио нерв одговоран за настанак ишијалгије и први увео геријатријску негу у болницама Европе и Србије 19. века.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Радио Београд Један, 09.05

Насловна страна: Алцхајмер кафе у ГЦ Београд.

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом