Доживети стоту

Шта су групе за самопомоћ у Црвеном крсту? Колика су подршка онима који живе сами? Како стићи до њих? У 25 општина у Србији активно је више од 500 волонтера у групама за самопомоћ. Овог јутра, ти људи добре воље, говоре о свом ентузијазму и жељи да пруже руку руци која тражи.

У интервјуу са Вахидом Хузејровић из Удружења "Словенска филантропија" сазнаћемо како живи старија популација у Словенији и колико држава брине о њима.

Минуте о здрављу посветили смо 14. новембру - Светском дану борбе против дијабетеса. Академик Небојша Лалић, директор Клинике за ендокринологију КЦС указаће на значај превентивних прегледа и ране дијагностике у лечењу шећерне болести. А потредседница Дијабетолошког савеза Србије Стела Пргомеља скренуће пажњу на проблеме с којима се суочавају оболели од дијабетеса.

У историјској радио-читанци вратићемо се у другу половину 19. века када је Србија добила прву жену лекара - Драгу Љочић.

Уредник и водитељ Марина Стојадиновић.

Радио Београд 1, 09.05

Насловна страна: учесници конференције Црвеног крста Србије

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом