Не зови ме, напиши поруку

Скоро век и по могуће је да разговарамо "на даљину", а тај изум поздравили смо одушевљено, масовно, и телефон је данашња нужност. Али, не и телефонирање. Чини се да свака генерација има свој омиљени облик комуникације, а све ређе су у питању позиви и слушање нечијег гласа. Као разлози се наводе расцепкано слободно време, количина разговора и дописивања које већ обављамо. Понекад, а то је све чешће, није нам до дугих телефонских позива.

Како се мењају правила бонтона код коришћења телефона? У којим ситуацијама користите поруке, када позиве, и како се у томе усклађујете са другима? Да ли је ваш телефон на вибрацији, пуштен да "одзвони" када му нисте у близини? Да ли други имају право да се љуте ако се не јављате? Да ли се ви љутите када добијете гласовну или изузетно дугу поруку?
Шта наше "телефонске навике" говоре о нашим емоцијама, зрелости или незрелости, сујети или срдачности, причамо од 11 часова.

Пре тога, у рубрици Тек да се зна преносимо две занимљивости из света, а предлажемо вам и догађаје које можете посетити ових дана.

Емисију воде Јелена и Круна.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње