Читај ми!

Копаоник у плусу, а Београд у минусу – Недељко Тодоровић открива каква нас још изненађења очекују ове зиме

Киша, снег, нагло захлађење и ризик од поплава обележиће наредне дане, док ће најхладније јутро од почетка године бити у петак, упозорава метеоролог Недeљко Тодоровић.

Србија је ушла у изражен кишно-снежни период, који ће, према најавама метеоролога, трајати најмање до почетка наредне седмице. Количина падавина већ је премашила месечни просек, а до понедељка ће у појединим крајевима достићи и двоструку вредност уобичајену за јануар.

"Ова епизода падавина, која је почела почетком јануара, већ је премашила просечну месечну количину, а у наредним данима ће достићи и двоструко већу вредност", рекао је за РТС метеоролог Недeљко Тодоровић.

Највећа количина падавина очекује се у западној и југозападној Србији, где због дотока воде из Црне Горе постоји повећан ризик од изливања река и бујичних токова.

Најхладније јутро у петак, потом блаже температуре

Према прогнозама, након престанка падавина и краткотрајног разведравања у четвртак после подне, уследиће изражено захлађење.

Петак ће донети најхладније јутро од почетка године, нарочито у Београду и централним деловима земље.

"Минималне температуре у Београду кретаће се од минус седам до минус десет степени, али ће током дана доћи до прилива топлијег ваздуха, па ће дневне температуре бити у благом плусу", рекао је Тодоровић.

Он је додао да ће се наставити смењивање топлијих и хладнијих периода, уз појаву кише и снега, али без дуготрајних екстрема.

Снег, поледица и упозорења надлежних служби

Снег ће се задржати у појединим деловима земље до почетка наредне седмице, што може довести до појаве поледице у јутарњим и ноћним часовима. Републички хидрометеоролошки завод већ је издао упозорења на потенцијално опасне временске појаве.

"Када се снег током дана делимично отопи, а ноћу поново заледи, стварају се опасни услови, посебно у саобраћају", упозорио је Тодоровић.

Он је додао да ће коначна оцена зиме моћи да се дâ тек крајем фебруара, нагласивши да су сећања на временске прилике често варљива и да су снежне зиме у Србији и раније имале изражене осцилације.

Прогноза на период дужи од пет до осам дана није поуздана, а ми смо тек на средини зиме, каже метеоролог.

Снег на почетку године лако може да буде и једини у Београду током зиме, али не сме нас изненадити ако се понови крајем фебруара, рекао је за РТС метеоролог Недељко Тодоровић.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом