уторак, 23.06.2026, 23:55 -> 00:01
Извор: Танјуг
Обустављен железнички саобраћај у Немачкој, проблеми са радио-комуникацијом
Због великих проблема са железничком радио-комуникацијом, немачка железница Дојче бан обуставила је данас железнички саобраћај широм земље, саопштила је та компанија.
Према наводима портпарола компаније "Дојче бан", дошло је до поремећаја у раду дигиталног железничког радио-система ГСМ-Р.
"Због квара на дигиталном железничком радио-систему ГСМ-Р широм Немачке, сви возови се привремено задржавају у станицама", наводи се у саопштењу, преноси Франкфуртер алгемајне цајтунг.
"Наши техничари интензивно раде на отклањању квара", рекао је портпарол и додао да ће додатне информације бити објављене чим то буде могуће.
Пре тога је више регионалних железничких превозника већ пријавило проблеме са радио-комуникацијом.
Компанија Ерикс, регионални железнички превозник у Доњој Саксонији, на својој интернет страници навела је да су због квара настала велика ограничења у целокупном саобраћају и саветовала путницима да тог дана не крећу на пут.
Због широко распрострањеног квара на железничкој радио-мрежи погођени су сви возови на свим линијама.
И компанија Ајзенбангезелшафт саопштила је да сви возови морају да се зауставе или да уђу у најближу станицу и тамо сачекају даља упутства.
Према њиховом саопштењу, проблем је захватио целокупан железнички саобраћај и кретање возова тренутно није могуће.
Коментари