Електрични аутомобил пао са трећег спрата

Две особе су страдале када је пробни аутомобил излетео из седишта кинеског произвођача електричних возила "Нио" у Шангају и пао на земљу, неколико спратова ниже.

Несрећа се догодила у среду увече, а погинула су оба путника у возилу, упркос напорима да се спасу њихови животи.

Компанија "Нио" која се налази на америчкој берзи издала је саопштење у четвртак у којем наводи да је реч о несрећи у којој су учествовала два возача-тестера. Један је био запослен у компанији, а други је радио за добављача.

"Компанија ће сарађивати са полицијом у истрази како би се открио узрок несреће", додаје се у саопштењу компаније.

На снимку инцидента који се појавио на друштвеним мрежама у четвртак, виде се спасиоци који покушавају да уђу у сиви аутомобил преврнут на бок и окружен крхотинама стакла.

Возило је, наиме, било на паркингу на трећем спрату седишта компаније када се несрећа догодила.

Реч је о моделу ЕТ5, лансираном крајем прошле године да би се такмичио са конкурентским "Теслиним" популарним Моделом 3. Испорука модела је предвиђена за трећи квартал ове године.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом