Читај ми!

Протерано 10 америчких дипломата из Москве

Заменику шефа мисије у америчкој амбасади у Русији, Барту Горману, данас је уручена нота у којој је 10 запослених у амбасади САД у Москви проглашено за персоне нон грата, саопштило је руско Министарство спољних послова.

"Овим појединцима је наложено да напусте нашу земљу до 21. маја у помоћ", наводи се у саопштењу руског министарства, пренела је агенција Тас.


"Ова мера је одговор на непријатељске акције САД према једном броју запослених у руској амбасади у Вашингтону и руском генералном конзулату у Њујорку, који су без основа проглашени за персоне нон грата", саопштило је руско министарство.

Русија је у недељу прогасила 20 запослених у чешкој амбасади у Москви персонама нон грата, као одговор на протеривање 18 руских дипломата из Чешке, саопштило је руско Министарство спољних послова.

понедељак, 22. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом