Читај ми!

Најмање 12 мртвих и 170 несталих после обрушавања глечера у Индији

Спасиоци у Индији трагају за око 170 људи који се воде као нестали у Хималајима на северу земље, након обрушавања глечера што је узроковало поплаве и одроне. Пронађена су тела дванаесторо страдалих, рекли су званичници.

Након што се одломио део глечера са Хималаја и ударио у брану, дванаест тела извучено је из поплаве, а 170 људи води се као нестало, рекли су званичници.

"Према информацијама локалних власти, у овој несрећи нестало је око 170 људи", рекао је Вивек Пандеи, портпарол индо-тибетанске граничне полиције која је укључена у спасавање.

У бујици која је настала када се глечер са Хималаја обрушио на брану у Индији збрисана је минихидроцентрала Рашиганга и оштећена друга, већа, која се такође нашла на путу стена ношених бујицом.

Већина људи који се воде као нестали била је запослена у ове две хидроцентрале подигнуте на подручју у којем је влада Индије изградила више таквих објеката за производњу електричне енергије.

Спасилачке екипе су фокусиране на један тунел дужине око 2,5 км, јер се верује да се баш у њему налазе нестали радници.

"Покушавамо да пробијемо тунел, дугачак је око два и по километра. Спасиоци су ушли у тунел 150 метара, али остаци и блато успоравају напредак", рекао је Ашок Кумар, шеф државне полиције.

Јуче је спасено 12 људи из другог тунела. 

четвртак, 25. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом