Читај ми!

Први разговор Бајдена и Путина, сагласни да се продужи "Нови СТАРТ"

Председник САД Џозеф Бајден и председник Русије Владимир Путин разговарали су телефоном при пут откако је Бајден постао председник и разменили мишљења о односима двеју земаља, али и о ситуацији у свету.

Портпарол Беле куће Џен Псаки је рекла да Бајден и даље верује да је гасовод "Северни ток 2" лош посао за Европу, као и да ће нова администрација размотрити казнене мере које су САД досад увеле у вези с гасоводом, пренео је Ројтерс.

Агенција преноси да су Бајден и Путин били задовољни разговором о продужавању Споразума о смањењу стратешког наоружања – "Нови СТАРТ", који истиче 5. фебруара.

Председници су разговарали и о Украјини, хаковању америчке дигиталне компаније "Солар виндс" и проблемима у Авганистану, наводи британска агенција.

Бела кућа је саопштила да је Бајден изразио забринутост због хапшења руског опозиционара Алексеја Наваљног.

четвртак, 25. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом