Лесковац: Повратак медицинског техничара из Аустрије у родни град

Преко Канцеларије Министарства здравља за дијаспору за месец дана уговоре о раду добило је више од 20 лекара и медицинских сестара и техничара. Међу њима је тридесетдеветогодишњи Милан Стојановић, медицински техничар који се из Аустрије вратио у родни Лесковац. Са нашом екипом поделио је утиске првог радног дана.

Коначно се остварио Миланов дугогодишњи сан, да ради у лесковачкој болници која је на 150 метара од његове куће и да поново буде уз супругу и два сина. Са дипломама Медицинске школе и Учитељског факултета годинама је чекао посао у струци. Добио је радно место пре годину дана у Аустрији. У Грацу је радио у Клиници за гастронтерологију. Када је сазнао за програм министарства здравља о повратку здравствених радника из дијаспоре био је пресрећан.

“Тренутак да се ја и породица одлучимо где ћемо овде или тамо од пријатеља кога сам срео на улици, који иначе ради у Берлину као лекар сам сазнао за програм Владе Републике Србије и Министарства здравља за повратак здравствених радника. Написао сам мејл, сећам се да је то била субота увече. Одговорили су ми веома брзо, у недељу ујутру. Хоћу да будем хуман са својим људима, да причам на свом језику”, рекао нам је Милан Стојановић.

Радост, узбуђење и задовољство првог радног дана у кабинету за ендоскопију опште болнице у родном граду. Милан је на посао стигао чак пола сата раније.

“Одлично, супер прихватили су ме одмах првог дана све најнормалније. Веома сам задовољан”, истиче Милан.

У кабинету гастроенетерологије лесковачке болнице петочлани тим годишње уради око 3000 дијагностичких прегледа и интервенција. Кадровско појачање је добродошло. О Милану на почетку похвале за искуство, знање, посвећеност послу.

“Утисци први су веома добри и позитивни и надам се да ће тако и да настави што му ја од срца желим да тако и буде. Волели бисмо да се тај тренд настави односно да се настави са кадровским појачањем у здравству”, наводи др Томислав Тасић, шеф кабинета за гастроенетрологију.

Још четворо лекара и медицинских сестара и техничара желе да се врате из иностранства у Србију, у родни крај.

“Нама ће се вратити још један лекар који је исказао жељу, који је специјалиста ургентне медицине. Већ имамо данас из министарства да ће још 2 техничара да се врате овде код нас који ће одмах добити решење за стално код нас за рад. И имамо још једног лекара са којим сам разговарао и који ће се обратити Министарству и који ради у Немачкој. Према томе ово је само почетак”, наглашава др Небојша Димитријевић, директор Опште болнице Лесковац.

У протекла 3 месеца стални посао добило је 12 медицинских сестара и техничара и 10 младих лекара, 80 их је на специјализацији. Око 1500 запослених имаће најсавременију опрему и боље услове за рад када се заврши реконструкција болнице. При крају је опремање левог крила површине 12.500 квадратних метара након чега следи пресељење одељења и реновирање друге стране главне болничке зграде.

среда, 05. фебруар 2025.
6° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове