Читај ми!

Вишковић: Службени гласник ради свој посао, Шмитове одлуке не могу бити прихваћене

Премијер Републике Српске (РС) Радован Вишковић рекао је да Службени гласник ради свој законом установљен посао, и да ће тако ће бити и убудуће. Указује да је Народна скупштина РС двотрећинском већином рекла да не прихвата одлуке нелегалног високог представника у БиХ Кристијана Шмита.

Коментаришући наводе да је Тужилаштво БиХ формирало предмет поводом потписивања одлуке и објављивања у Службеном гласнику РС, а која се тиче проглашења закона да се одлуке високог представника Шмита не објављују у Службеном гласнику и да се одлуке Уставног суда БиХ не применују на територији Српске, Вишковић је поручио да у "Уставу јасно пише да законе доноси Народна скупштина".

"Ништа ту није урађено мимо закона. НСРС је двотрећинском већином рекла да не прихвата више одлуке нелегалног високог представника. Ријеч је о одлукама НСРС, а не предсједника Српске, нити предсједника Владе", рекао је Вишковић.

Како је навео, НСРС је двотрећинском већином рекла да више не прихвата одлуке нелегалног високог представника Шмита.

"Шмит је представник само у Федерацији (БиХ), овде је само грађанин Немачке и његове одлуке не могу да буду прихваћене на простору Српске. То је јасно потврдила Народна скупштина када је рекла да се више не могу објављивати одлуке које доноси високи представник у Службеном гласнику", рекао је он.

Такође, он је додао да то неће поколебати институције РС, које раде посао на уставан начин.

 

понедељак, 22. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом