среда, 24.06.2026, 19:51 -> 19:58
Извор: РТС
Ђурић са шефом панамске дипломатије потписао споразум о узајамном укадању виза
Последњег дана званичне посете Панами, министар спољних послова Србије Марко Ђурић и његов панамски колега Хавијер Мартинез-Аћа Васкез потписали су споразуме о узајамном укидању виза, као и меморандум о разумевању о академској сарадњи између министарстава спољних послова две земље.
Ђурић је објаснио да је споразум, на основу којег грађани Србије могу да путују у Панаму без виза, значајан и због индексирања нашег пасоша.
"У што више држава можете да путујете без виза, то је и пасош вреднији и генерално се земља боље котира", рекао је Ђурић новинарима у Панама Ситију.
Након потписивања споразума, Ђурић се састао и са министром спољних послова, спољне трговине, страних инвестиција и послова дијаспоре Сент Винсента и Гренадина Двајтом Фицџералдом Брамблом.
Ђурић је у Панама Ситију учествовао на 31. регуларном заседању Министарског савета АКД и 56. Генералној скупштини Организације америчких држава (ОАД).
Истакао је да је, током боравка у Панами, на њега снажан утисак оставила атмосфера у региону Централне и уопште Латинске Америке.
"Уз све изазове са којима се овај регион суочава данас, чини се, атмосфера је стабилнија и боља од оне на нашем континенту. И мислим да то треба да нам буде свима и опомена и знак за узбуну, да морамо да на нашем континенту, у Европи, убрзамо консолидацију, међусобно приближавање и помирење, зато што глобална конкуренција и брзина развоја догађаја не дозвољава садашње стање које имамо на европском тлу", указао је Ђурић.
Из Панаме путује у Бразил, што је прва посета шефа српске дипломатије тој земљи после 15 година.
Коментари