Читај ми!

Селаковић: Унапредићемо културну сарадњу са Екваторијалном Гвинејом

Министар културе Никола Селаковић састао се са министром за спољне послове, међународну сарадњу и дијаспору Екваторијалне Гвинеје Симеоном Ојоном Есоном Ангуеом, који у Београду борави у оквиру званичне посете председника те земље Србији Теодора Обијанга Нгема Мбасога.

На састанку је било речи о новим могућностима унапређења сарадње у области културе, имајући у виду опредељност две земље за јачање укупних односа и у том циљу је договорно да се та сарадња и питања у области културе од обостраног интерса дефинишу споразумом између две земље.

Министар Селаковић је захвалио министру Симеону Ојону на подршци коју Екваторијална Гвинеје пружа нашој земљи по питању очувања територијалног интегритета и суверенитета Републике Србије.

Селаковић је такође захвалио на подршци за одржавање специјализоване међународне изложбе Експо у Београду 2027. године.

На састанку је договорено да се у наредном периоду у циљу јачања односа на пољу културе путем културних манифестација ради на промоцији српске културе у Екваторијалној Гвинеји, те да се отпочне са радовима на припреми дизајна павиљона ове земље на предстојећој изложби Експо 2027.

четвртак, 25. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом