субота, 01.05.2021, 11:19 -> 11:24
Извор: Уницеф
Смртоносни талас короне разара Индију, УНИЦЕФ позива на прикупљање средстава за помоћ
УНИЦЕФ је послао кључни материјал којим се спасавају животи, укључујући 3.000 концентратора кисеоника, дијагностичке тестове, медицински прибор и другу опрему како би помогао Индији у њеној борби са смртоносним таласом пандемије ковид-19. То, међутим, није довољно и неопходна су средства како би се даље помогло Индији да се избори са новим таласом.
Ковид-19 озбиљно преоптерећује здравствени систем у Индији, каже др Јасмин Хак, директорка УНИЦЕФ-а у Индији.
"Хитне мере су потребне како би се спречио даљи трагичан губитак живота. УНИЦЕФ је обезбедио опрему за кисеоник и другу преко потребну хитну опрему за тренутно реаговање, истовремено пружајући подршку изградњи отпорности на шокове и стрес. Још много тога је неопходно док епидемија наставља да се убрзано шири", додаје Хак
Поред концентратора кисеоника, УНИЦЕФ је испоручио више од 500 високопроточних назалних канила и 85 машина за РТ-пи-си-ар тестирање на ковид-19.
Осим тога, УНИЦЕФ подржава набавку и уградњу 25 кисеоничких постројења за болнице на североистоку Индије и у савезној држави Махараштра, те уградњу више од 70 термалних скенера на разним тачкама уласка у земљу.
УНИЦЕФ је ангажовао еминентне стручњаке у најтеже погођеним савезним државама као што је Махараштра, у циљу пружања подршке савезним и локалним властима у краткорочном планирању и праћењу реаговања на пандемију ковид-19.
"Сцене којима присуствујемо у Индији су једноставно поражавајуће", каже Џорџ Ларјеа-Ађеји, регионални директор УНИЦЕФ-а за Јужну Азију.
"Најугроженије породице плаћају високу цену овог смртоносног новог пораста броја новозаражених. УНИЦЕФ позива све партнере који су у прилици да подрже реаговање на овај нови талас да то сместа и учине", наглашава Џорџ Ларјеа-Ађеји.
Уз истовремено пружање хитне подршке здравственом систему, УНИЦЕФ подржава Владу Индије у обезбеђивању да кључне услуге за најугроженију децу наставе да функционишу.
УНИЦЕФ је обезбедио више од 11.000 комплета личне заштитне опреме за службенике који раде у телефонској служби за помоћ деци у Индији "Childline" како би услуге бриге о деци могле да се наставе.
У свим савезним државама, УНИЦЕФ пружа смернице и подршку сигурности и бризи о деци у установама за старање о деци.
УНИЦЕФ такође пружа стручну подршку влади и партнерима како би омогућио наставак учења од куће за 12.3 милиона деце у 17 савезних држава. На пример, "Мобилни центри за учење" у Бихару пружају помоћ за наставак учења за 28.000 деце која немају приступ било којој врсти дигиталне опреме.
УНИЦЕФ и партнери такође настављају да пружају подршку Влади Индије у убрзавању националне вакцинације како би се подједнако допрло до свих категорија становништва.
Својим радом на комуникацији о ризику и ангажовању у комуникацији, УНИЦЕФ такође доследно ради на сузбијању погрешних информација и промовисању одговарајућих понашања у контексту пандемије ковид-19 (ношење маске, физичко дистанцирање и прање руку), ослушкујући друштвене медије и мишљења публике.
Нови мултимедијски садржаји се праве на недељном нивоу на више језика ради емитовања на дигиталним каналима и медијима, посебно на нивоу државе.
УНИЦЕФ-у је потребан 21 милион aмеричких долара за хитну испоруку додатне опреме за тестирање, материјала и кисеоничких производа у Индији, као и више од 50 милиона долара за интервенције којима се спасавају животи у вези са пандемијом ковид-19 у различитим секторима.
Коментари