Ко су први туристи у Италији

Италија је јуче отворила границе међу регионима и са земљама Европске уније и Шенгена, као и са Великом Британијом, па су први туристи са спремним коферима чекали да откуца поноћ како би кренули на одмор.

Могу се видети аутомобили, приколице, каравани на путевима који воде ка планинама и мору у региону Венето, у коме се налази и Венеција, која је такође почела да оживљава након изолације.

На плажама већ има немачких и аустријских туриста, јер Италија дозвољава улазак аустријским држављанима, док Аустрија и даље не прима Италијане.

Већина туриста се за сада одлучила за приватни смештај, док остале чекају хотели, чије је отварање предвиђено за наредне дана.  

Прва немачка породица која је стигла у камп 

Коријере дела сера пише о првој немачкој породици која је прва стигла у камп у Кавалину Трепорти. Припремали су се две недеље како би дошли у место где летују неколико последњих година.

"У Немачкој никада није постојала забрана кретања", кажу, "али Влада је саветовала да се не иде у Италију, а притом се до данас морао поштовати карантин од 15 дана, обавезан за све који се враћају из Италије, али сада је то промењено. Нисмо забринути због вируса, шетамо се без маске, али поштоваћемо закон и носити је у затвореним просторима на јавним местима."

Ова породица ће се поново у августу вратити у Италију, где жели да остане месец дана.

У кампу на крају дана окупило стотинак немачких туриста, као и гости из Данске који су резервисали место још у фебруару и нису отказали резервацију јер планирају да остану десетак дана, посете Венецију и околна места и врло су, како кажу, "мирни без обзира на целу ситуацију".

На аеродром "Марко Поло" слетели први авиони  

На аеродром "Марко Поло" у Венецији стигли су први авиони управо из Данске, затим из Холандије, Француске и Катара.

Двоје немачких туриста је јуче око 15.30 скочило у Канал Гранде у Венецији испод моста Ријалто, што је један житељ снимио, па су кажњени са по 450 евра.

Отворени су и хотели на језеру Гарда, омиљеном летовалишту немачких туриста у Италији.

На Сардинију, која је на почетку постављала услове и тражила санитетски пасош, за сада долазе рођаци и пријатељи житеља, на аеродромима се даје гел за дезинфекцију руку, користи се термоскенер и води рачуна о растојању.

Плаже у Лигурији су пуне купача, али то је и даље локално становништво иако је Лигурија спремна да прихвати све туристе, а мере заштите – размак међу сунцобранима и лежаљкама, ношење маски и растојање – свака општина је посебно донела.

Италија жељно ишчекује стране туристе јер су предвиђања да ће губитак у 2020. години бити око 120 милијарди евра. Од почетка марта до краја маја, Италија је изгубила 30 милиона туриста.

У региону Калабрија, који скоро да није имао заражених, туризам је претрпео велике губитке. Све резервације за Ускрс су отказане, као и резервације за лето, па се с надом ишчекују нове.

Калабрија већ данима нема ниједну заражену особу, па рачуна да ће као "ковид фри" дестинација лакше привући туристе.

среда, 20. новембар 2024.
12° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње