Читај ми!

Дебата "Реч на реч" – српско здравство, коме аплаудирамо и чему звиждимо

Какве последице је пандемија оставила на српско здравство, може ли Србија да се избори са одласком медицинских радника, теме су о којима се расправљало у политичкој ТВ дебати "Реч на реч".

Навршавају се две године од увођења ванредног стања у Србији због пандемије коронавируса. Првих месеци пандемије схватили смо колико је важно имати добар здравствени систем и довољно медицинског особља, али смо праве последице пандемије осетили месецима касније, када се испоставило да многи који су оболели од других болести нису имали адекватну здравствену помоћ, јер због пандемије за то није било услова.

Како изгледа здравство у Србији две године касније, које пандемијске мере треба да остану на снази као превентивне за будуће епидемије, да ли је коронавирус и даље највећи непријатељ.

Анализе показују да Србији недостаје више од 5.000 здравствених радника, а један од већих проблема је одлазак образованих и искусних у иностранство, практично без икакве контроле.

Може ли здравствени систем Србије да задржи оне који су му неопходни и може ли да привуче оне који су му потребни, о томе су у дебати "Реч на реч" расправљали: Един Нумановић – листа "Муфтијин аманет – Странка правде и помирења", Драгана Ракић – листа "Уједињени за победу Србије", Миљко Ристић – листа "Др Војислав Шешељ – Српска радикална странка", Арис Мовсесијан – листа "Борис Тадић – Ајмо људи", Владимир Ђукић – листа "Ивица Дачић – Премијер Србије" и Даница Грујичић – листа "Александар Вучић - Заједно можемо све".

среда, 27. новембар 2024.
10° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње