Читај ми!

Обијена православна црква у Прилужју, отели и прилог верника

Непознате особе обиле су храм Преображења Господњег у Прилужју, начинивши материјалну штету, притом одневши из цркве неколико десетина евра.

Сеоски црквењак рекао је РТС-у да се провала догодила пре неколико дана, у два после поноћи и да су камере на цркви снимиле силуете неколико особа, које су при уласку у цркву уништиле неколико сигурносних камера.

"Обили су спољна врата цркве, разваливши једњо крило, а онда су их пасјером отворили читава. Однели су 20 до 30 евра из цркве које су верници оставили као прилог. Однели су спољни рисивер за снимање, док је унутрашњи остао у цркви", навео је сеоски црквењак.

Обили су и унутрашња врата како би ушли у просторије које служе као оставе.

Случај је пријављен полицији која је обавила увиђај.

Храм у Прилужју и раније је обијан, 2019 године. Трагови тадашњег обијања и даље су видљиви на централним вратима цркве.

У Прилужју, у ком живи око три хиљаде Срба, не знају ко се усуђује да обија православну светињу. Притом од полиције нису добили извештаје ни за претходне провале.

субота, 27. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом