Возио на ауто-путу 231 километар на час

Саобраћајна полиција је, на ауто-путу Београд - Шид, код Земуна, приликом контроле саобраћаја такозваним "пресретачем" зауставила возача који је возио брзином 231,2 километра на час, саопштило је Министарство унутрашњих послова.

Како се наводи у саопштењу, полицијски службеници су поднели прекршајну пријаву због насилничке вожње против тридесетједногодишњег возача који је на ауто-путу, где је брзина кретања ограничена на 120 километара на час, управљао возилом брзином од 231,2 километра на час.

"Прекршајни суд је учиниоца прекршаја осудио на казну рада у јавном интересу од 240 часова, новчану казну од 120.000 динара, 15 казнених поена и девет месеци забране управљања моторним возилом", наведено је у саопштењу.

Полиција апелује на возаче да прилагоде брзину кретања возила постојећим законским нормама будући да је неприлагођена брзина најчешћи фактор настанка саобраћајних незгода.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом