Бајатовић: Продужен уговор са Русијом о снабдевању гасом за три месеца

Директор "Србијагаса" Душан Бајатовић изјавио је у Скупштини Србије да је уговор са Русијом о снабдевању гасом продужен за наредна три месеца и очекује да ће ускоро бити продужен до Нове године.

"Сад смо продужили, ја то још нисам објавио, иако се то већ десило, гасни аранжман за наредна три месеца, продужићемо и до Нове године ускоро", рекао је Душан Бајатовић у Скупштини Србије где се, између осталог, расправља и о давању гаранција Републике Србије за измиривање обавеза Србијагаса, што је опозиција критиковала.

Бајатовић је рекао да нема инвестиција без гаса и поручио да уколико се не заврше неки од наведених пројеката, попут интерконекције са Румунијом и са Северном Македонијом, и да се појачају капацитети према Мађарској и да се заврше складишта која се те такође помињу, гас ће да поскупи за минимум 40 одсто.

"Ако га увозимо са немачке обале и послушамо неке од аналитичара, поскупеће 80 одсто. Ја мислим, ако гледате европску агенду, све те примопредајне станице и сви ти гасоводи се налазе на европској агенди и услов су, између осталог, за отварање кластера 3. Између осталог, те примопредајне станице су услов за отварање тржишта. Све то тражи Европа", навео је директор "Србијагаса".

Бајатовић је казао и да "Србијагас" инвестиционе кредите финансира сама, али да је неопходна гаранција државе да ће пројекат бити завршен. 

среда, 24. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом