уторак, 08.10.2024, 09:19 -> 11:37
Извор: РТС
ЕПС укида шалтере за наплату – где ће грађани моћи да плаћају рачуне за струју
Од 1. новембра 106 благајни ЕПС-а престаје са радом, а грађани ће до 1. фебруара следеће године моћи да плаћају рачуне само на благајнама у Београду, Новом Саду, Нишу, Крагујевцу и Краљеву. Из ЕПС-а наводе да се шалтери због унапређења пословања, дигитализације и смањења трошкова, а да ће грађани рачуне, осим електронски, моћи да плаћају на шалтерима Поште, банака и других платних институција. Шалтери ће и даље грађанима бити доступни за рекламације.
Електропривреда Србије почиње са постепеним укидањем шалтера за плаћање рачуна од 1. новембра. Из ЕПС-а кажу да то раде како би укинули рад са новцем, али и због унапређења пословања, дигитализације и смањења трошкова.
Извршни директор "ЕПС Снабдевања" Александар Бјеличић рекао је да је одлука била очекивана пошто 13 одсто корисника рачуне плаћа на шалтерима Електродистрибуције Србије.
"Од 1. новембра ће 106 благајни престати са радом, а до 1. фебруара 2025. остаће да ради још пет благајни у оним местима где су остварени и највећи промети и највећи број трансакција, а то су Београд, Нови Сад, Крагујевац, Ниш и Краљево. Напомињем да ће у овим местима остати да ради само једна благајна", истакао је Бјеличић.
Као и до сада, додао је, грађани ће на тим шалтерима моћи да добију информације о рачуну, да поднесу приговоре о рекламацији и да добију остале информације.
Говорећи о старијим грађанима који су навикли да плаћају на шалтерима, Бјеличић је рекао да ће они своје рачуне моћи да плаћају на шалтерима Поште, банака и осталих платних институција.
"Банка Поштанска штедионица нам је изашла у сусрет и понудила провизију грађанима који плаћају на њиховим шалтерима ЕПС-ове рачуне у износу од 30 динара за све износе до 6.000 динара", навео је Бјеличић.
Додао је да ће грађани који буду плаћали рачуне путем портала ЕПС-а добити попуст од 30 динара, пошто толико износи провизија, а то ће бити на снази до 31. октобра следеће године, а већ имају и попуст од пет одсто због електронског плаћања.
Разговор са Александром Бјеличићем у целости погледајте у видео-снимку на почетку текста.
Коментари