Председник Србије Александар Вучић изјавио је да се наши пилоти већ обучавају за управљање авионима "рафал" за Војску Србије и додао да стижу и нови ваздухоплови и да ће нам бити потребно још много пилота.
"После 'рафала' долазе и нови ваздухоплови, па нам је потребно још много, много пилота. Биће и ловаца, биће и школских авиона, биће свега, тако да биће нам потребно још много пилота", рекао је Вучић.
Истакао је да Србија само чува своје небо и своју земљу.
"Све ово је на значајно вишем нивоу него раније. Могли сте да видите како 'ланијус Икс' улази у просторију и гони мету. Видели сте возила 'мали милош", нове гранате, ракете, тенкове и верујем да су људи задовољни. Још ћемо да радимо и оснажујемо нашу војску. Ускоро ћемо имати посебне јединице, више жена и младих и оних који не морају да буду претерано физички способни, али обучени да управљају дроновима и беспилотним возилима. Показали смо војну моћ", навео је Вучић.
Честитао је свим припадницима Војске Србије на приказу и додао да ће следећи бити у септембру на Пештери.
"Имаћемо значајно јачу вежбу, могли сте данас да видите и наш модуларни 'огањ', а могли сте да видите и 'вампир' који су потпуно нови, од пре 10 дана су у поседу Војске Србије, тако да мислим да су људи који су могли да виде задовољни, нисмо намештали ништа, зато нисте видели дејство HQ-17, зато смо понеки циљ промашили", рекао је председник.
Коментари