Читај ми!

Суботица, у прихватилишту 50 паса држано у нехуманим условима

Приликом контроле и надзора прихватилишта за псе код Суботице у власништву  А. Ж. (21), полицијацу су затекли око 50 паса у нехуманим и нехигијенским условима, без адекватне ветеринарске неге.

Против осумњиченог ће, по налогу Основног јавног тужилаштва у Суботиц бити поднета кривична пријава у редовном поступку због сумње да је извршила кривично дело убијање и злостављање животиња, саопштено је из МУП-а.

Сумња се да је неколико животиња због запуштености и болести угинуло, док су пронађени пси стављени под надзор, заштиту и контролу.

Из МУП-а најавили су да ће наставити са радом на спречавању и откривању кривичних дела из области еколошког криминала, водећи се принципом нулте толеранције, апелујући на грађане да пријављују све случајеве.

среда, 24. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом