Докторка Тубић: Повређени у несрећи у Новом Саду и даље тешко, али стабилно

Двоје повређених приликом обрушавања надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду и даље су у тешком, али стабилно стању, потврдили су РТС-у у Клиничком центру Војводине.

Тим лекара ове установе, у јединици Интензивне неге, свакодневно се бори за њихове животе.

Управница Клинике за анестезију, интезивну терапију и терапију бола проф. др Теодора Тубић рекла је да су пацијенти  и даље свесни и да дишу суфицијентно што знаци да дишу спонтано уз један доток кисеоника, хемодинамски су стабилни, што би значило да је њихов артеријски притисак стабилан, као и срчани ритам.

"Није потребно да добијају додатне лекове који би им то одржавали у стабилном стању. Свакодневно, захваљујући анестезиолозима и хирурзима, обављају се конзилијарни прегледи, обаваљају се све потребне мање хируршке интервенције и превијања у условима операционе сале. Оно што стално истичемо и што је посебно важно за њихово психичко стање јесте да константно у њиховом лечењу учествује како неуропсихијатар, тако и тим клиничких психолога. Ту подршку добијају и повређени, а добијају и фамилије повређених" навела је Тубићева.

У несрећи у Новом Саду када се обрушила надстрешница на Железничкој станици страдало је 15 особа док је двоје тешко повређено.

 

четвртак, 25. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом